Adana’da 517 bin öğrenci yarıyıl tatiline girdi


Adana’nın Seyhan ilçesi Şehit İsa İpek İlkokulu’nda karne dağıtımına katılan Vali Yavuz Selim Köşger, öğrenciler tarafından okul bahçesinde çiçeklerle karşılandı. Sınıfları gezip karne dağıtan, öğrenciler ve öğretmenlerle sohbet eden Vali Köşger, “Bin 441 okulumuzda 517 bin 363 öğrenci karnesini aldı.

Öğrencilerimiz de öğretmenlerimiz de çok mutlu. Eğitim bizim için çok önemli. Bizim en büyük zenginliğimiz, iyi eğitimli genç nüfusumuz. Öğrencilerimizi çağın bilgi ve becerisiyle ne kadar buluşturabilirsek bizler için o kadar iyi olacaktır” diye konuştu.

UZAYA ÇIKMASI HEPİMİZİN GURURU

En önemli zenginliklerinin iyi eğitilmiş genç nüfus olduğunu belirten Köşger, “Ülkemiz artık kendi sınırlarını aşıyor. Hayalimizin sınırı genişliyor. Bu büyük milletin çocuklarının hedefi de büyük ve ufukları aşan bir hayalleri olması lazım. Çukurova’dan bir Yörük çocuğun uzaya çıkmış olması hepimizin gururu. Milletçe iftihar ediyoruz” şeklinde konuştu.Yerel Haberler kategorisinde bulunan hiçbir habere herhangi bir editoryal müdahalede bulunulmamıştır. Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı, Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan tüm Adana Haberleri, otomatik olarak servis edildiği şekilde bu sayfada yer almaktadır. Adana Haberleri bölümünde yer alan haberlerin tamamının hukuki muhatabı haberi servis eden ajanslardır.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*