Hamas’tan İsrail’i ziyaret eden Elon Musk’a çağrı


Hamas yetkilisi Usame Hamdan, ateşkes başından bu yana Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta basın açıklamaları yapıyor. Hamdan’ın gündeminde bu kez beklenmedik bir konu vardı. İsrail’i ziyaret eden eski adı Twitter olan platform X’in sahibi Musk’ı eleştirdi. “Birkaç gün önce işgalcileri ziyaret eden sayın Elon Musk’ı, halkımıza karşı işlenen katliamların ve suçların kapsamını görmek için Gazze Şeridi’ni ziyaret etmeye davet ediyoruz.”

Hamastan İsraili ziyaret eden Elon Muska çağrı

Hamdan, Musk’ı Gazze’deki yıkımı görmeye davet etti. “En azından tarafsızlık ve güvenilirlik standartlarına bağlı kalmaya, halkımızın meşru hakları konusunda önyargı ve çifte standart politikasından uzaklaşmaya çağırıyoruz.”

Musk’ın sahibi olduğu X’te Yahudi düşmanlığı mesajlara izin verildiği iddia edilmiş, Apple, Disney ve IBM gibi büyük şirketler, platformdaki reklam harcamalarını askıya almıştı. Bunun üzerine milyarder iş insanı, İsrail’i ziyaret etti, İsrail Başbakanı ve Cumhurbaşkanı ile görüştü.

Hamastan İsraili ziyaret eden Elon Muska çağrı

Ziyaret sırasında İsrail İletişim Bakanı, Musk ile sahibi olduğu uydu internet sistemi Starlink’in Tel Aviv’in onayı olmadan Gazze’ye uydu interneti sağlamaması konusunda prensipte anlaştıklarını duyurdu.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*