“Kamuya yararlı bir işte ücretsiz çalışma yükümlülüğü” iş birliği protokolü imzalandı


Vali Köşger, insan odaklı ve toplum temelli bir uygulama olan denetimli serbestlik sistemi kapsamında kamu yararlı bir işte ücretsiz çalıştırılma yükümlülüğünün öncelikli hedefinin; kamunun ücretsiz iş gücünden yarar sağlaması, yükümlülerin sosyal hayata uyumları, sorumluluk bilinçlerinin gelişmesi ve iş disiplini kazanmaları olduğunu söyledi.

Bu kapsamda hakkında kamu hizmeti sorumluluğu verilen yükümlülerin, Adana Adli Yargı ağında bulunan kamu kurumlarında günde en az 2 en fazla 8 saat süreyle ücretsiz çalıştırılabilmesi amacıyla bu iş birliği protokolünü imzaladıklarını aktaran Vali Köşger, atılacak imzaların hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Konuşmasının ardından Vali Sayın Yavuz Selim Köşger ve Adana Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, protokolü imzaladı. Törenden sonra Adana Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Çocuk Hizmetleri Bürosu serbest zaman etkinlik alanında incelemelerde bulunan Vali Köşger; suça sürüklenen çocukların yetişkinlerden ayrı olarak Adana Denetimli Serbestlik Müdürlüğü hizmet binasına alındığı güvenli alan ile çocukların serbest zamanlarını geçirecekleri satranç, zeka oyunları, masa tenisi, langırt oyunu bölümü ile yeni oluşturulmuş kütüphane hakkında bilgi aldı.Yerel Haberler kategorisinde bulunan hiçbir habere herhangi bir editoryal müdahalede bulunulmamıştır. Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı, Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan tüm Adana Haberleri, otomatik olarak servis edildiği şekilde bu sayfada yer almaktadır. Adana Haberleri bölümünde yer alan haberlerin tamamının hukuki muhatabı haberi servis eden ajanslardır.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*